Kosiarki ogrodowe STIHL

Kosiarka RM 248 T Kosiarka RM 248 T
Producent: STIHL
Cena:

1 769,00 zł

szt.
zobacz więcej
Kosiarka RM 253 Kosiarka RM 253
Producent: STIHL
Cena:

1 769,00 zł

szt.
zobacz więcej
Kosiarka RM 253 T Kosiarka RM 253 T
Producent: STIHL
Cena:

2 069,00 zł

szt.
zobacz więcej
Kosiarka RM 448 PC Kosiarka RM 448 PC
Producent: STIHL
Cena:

2 549,00 zł

szt.
zobacz więcej
Kosiarka RM 448 TC Kosiarka RM 448 TC
Producent: STIHL
Cena:

2 429,00 zł

szt.
zobacz więcej
Kosiarka RM 448 TX Kosiarka RM 448 TX
Producent: STIHL
Cena:

2 269,00 zł

szt.
zobacz więcej
RMA 235, zestaw 2 x AK 30 i AL 101 RMA 235, zestaw 2 x AK 30 i AL 101
Producent: STIHL
Cena:

2 249,00 zł

szt.
zobacz więcej
STIHL RME 235 STIHL RME 235
Producent: STIHL
Cena:

689,00 zł

szt.
zobacz więcej
  • nowość
STIHL RME 339 STIHL RME 339
Producent: STIHL
Cena:

1 149,00 zł

szt.
zobacz więcej
  • nowość

KOSIARKI OGRODOWE

Kosiarki ogrodowe wykorzystywane są do koszenia i pielęgnacji trawników w ogródkach przydomowych, parkach, polach golfowych, tenisowych itp. Oficjalne i wypielęgnowane trawniki zaczęły pojawiać się w XVIII w. we Francji, a do ich utrzymywania wykorzystywano bydło opasowe lub trawę przycinano ręcznie nożycami i kosami. W 1830 roku została wynaleziona przez Edwina Buddinga. Konie, które ją ciągnęły, miały gumowe buty aby nie niszczyć trawnika. Przedtem do strzyżenia trawników używano kos lub owiec. W 1830 roku Anglik Edwin Bear Budding uzyskał patent na pierwszą kosiarkę zmechanizowaną, zbudowaną na podstawie przyrządu pozwalającego na równe cięcie dywanów, który składał się z rzędów ostrzy rozmieszczonych wokół cylindra. Prawie 40 lat później do Stanów Zjednoczonych trafiła kosiarka wrzecionowa. Elwood McGuire z Richmond, zaprojektował pierwszą nader popularną kosiarkę która była pchana przez człowieka, a początkowo była przystosowana do ciągnięcia przez konie.
Kosiarki ogrodowe ze względu na napęd dzielą się na:
   • ręczne - pchane przez człowieka
   • elektryczne - w tym akumulatorowe
    •spalinowe - dwu- lub czterosuwowe
Natomiast ze względu na sposób poruszania dzielą się na:
   • pchane ręcznie
   • samodzielnie poruszające się i koszące wyznaczony obszar
   • samojezdne, w tym kosiarki traktorowe
    •automatyczne, nie potrzebujące pomocy człowieka, zasilane bateriami akumulatorem.
    Innym typem kosiarek są podkaszarki.
Kosiarki STIHL zostały zaprojektowane tak, aby były trwałe, mocne, łatwe w obsłudze i wygodne w użytkowaniu. Kosiarki są stworzone z myślą o aktywnym koszeniu małych, średnich i dużych ogrodów, działek, terenów przydomowych. W zależność od powierzchni i wybranego rodzaju napędu w ofercie są dostępne modele spalinowe, akumulatorowe i elektryczne.
     SYSTEM AK
Lekkie i ciche działanie.
Praca staję się o wiele przyjemniejsza za sprawą kosiarek akumulatorowych STIHL. Kosiarki akumulatorowe charakteryzują się kompaktową konstrukcja i cichą pracą, a obsługa ich jest łatwa i przyjemna. Dużą wygodę zapewniają zwłaszcza modele wyposażone w dopasowany, pojedynczy uchwyt kierujący, za jego sprawą wyjęcie kosza na trawę staje się nadzwyczaj sprawne.
    SYSTEM AP
Udostępnia możliwość koszenie bez przewodu i bez przerw.
Nowoczesne i przyjazne dla środowiska kosiarki akumulatorowe STIHL należą do grupy urządzeń akumulatorowych oferowanych przez STIHL. Cechują się cichą pracą. Są mocne i mobilne, gwarantują bardzo dobre efekty koszenia w miejscach gdzie dużą rolę odgrywa zachowanie ciszy.

Kosiarki spalinowe STIHL są stworzone po to, by zaspokoić oczekiwania każdego odbiorcy, zarówno nieprofesjonalistów przydomowych prac (Serie 2,4 i 5) jak również hobbystów i profesjonalistów (Seria 7 i R). W zależności od rozmiarów trawnika, jakości terenu czy zapotrzebowań dotyczących  wyposażenia i obsługi, każdy znajdzie właściwą do swoich potrzeb kosiarkę spalinową.
   SERIA 2
Dedykowane do koszenia średnich trawników 1200-1800 m².
 Kosy spalinowe STIHL serii 2 zostały stworzone z myślą o użytkownikach prywatnych posiadających średniej wielkości trawniki. Cechują się dobrą wydajnością koszenia i gromadzenia trawy. Wyposażone w oszczędne silniki spalinowe oraz prostą, ale mocną konstrukcję.
    SERIA 4
Przeznaczone do koszenia średnich i większych trawników do 1200 m².
Kompleksowa oferta spalinowych kosiarek Serii 4 umożliwi wszystkim wspaniałą pielęgnację średniego i większego trawnika. Są bezawaryjne i mają świetną wydajność koszenia i zbierania trawy. W stosunku od potrzeb i wymagań Klient może dokonać wyboru i zdecydować się na odpowiednią kosiarkę dla swojego ogrodu i zaopatrzyć w dodatkowe akcesoria.
    SERIA 5
Do koszenia większych trawników (do 1200 m²) Sthil oferuje kosiarki z Serii 5 która zapewni Państwu świetną pielęgnację nawet większych trawników. Stabilne, bezawaryjne, wydajne, wygodne ze sporym wyposażeniem, uczynią koszenie ulubioną Państwa czynnością.
    SERIA 6
Przeznaczone do  koszenia dużych trawników (do 2500 m²).
Kosiarki spalinowe Serii 6 do pielęgnacji trawników o dużej powierzchni zapewniają nieskomplikowane uruchamianie przy czym cechują się efektywnością koszenia trawy. Uniwersalne kosiarki Serii 6 są dostępne w różnych opcjach wyposażenia. Na przykład z systemem łatwego uruchamiania ReadyStart czy z nowoczesnym napędem Vario pozwalającym na bezstopniową regulację prędkości użytkowania.
     SERIA 7
Do fachowego koszenia bardzo obszernych trawników (do 3000 m²).
Kosiarki Serii 7 to kosiarki dedykowane do profesjonalnych zastosowań na dużych terenach zielonych, w parkach, wokół hoteli i różnych innych miejsc użyteczności publicznej.
     SERIA R
Przeznaczona dla wymagających użytkowników profesjonalnych jak i prywatnych (do 2500 m²). Kosiarki te bardzo dobrze sprawdzają się przy różnych zastosowaniach. Lekkie kosiarki Serii R 2 doskonale nadają się do mulczowania. Trzykołowe kosiarki wielofunkcyjne Serii R 3 pozwalają na łatwe manewrowanie wzdłuż drzew czy krzewów. Mogą być użytkowane tak jak kosiarki mulczujące jak i kosiarki z wyrzutem bocznym. Kosiarka RM 4 RTP jest rekomendowana do koszenia trawy na bardzo rozległych terenach ze wzniesieniami.
Zwrotne kosiarki elektryczne oferują  wszystko to, co upraszcza pielęgnację trawnika: regulację wysokości koszenia, łatwą obsługę kosza na trawę, zintegrowany wskaźnik napełnienia kosza i zaczep przewodu elektrycznego zapewniający większe bezpieczeństwo. Nieduży ciężar sprawia, że stanowią doskonałą pomoc przy pielęgnacji ogrodu.
 A jeśli potrzebujesz lekkiej i zwrotnej kosiarki i narzędzia, które jest stworzone do dbania o trawę na małych powierzchniach, to kosiarka elektryczna STIHL RME 235 jest doskonałym wyborem. Dzięki łatwej a zarazem, solidnej konstrukcji, pielęgnacja trawników o powierzchni do 300 m² staje się niezwykle prosta i przyjemna. Optymalną długość trawy można uzyskać po przez centralną regulację wysokości koszenia, którą możemy ustawić w 5 stopniach w zakresie od 25 do 65 mm. Pojemny, 30 litrowy kosz na trawę wyposażony jest w zintegrowany wskaźnik poziomu zapełnienia. Dzięki kompaktowym wymiarom, wąskiej szerokości koszenia (33 cm) oraz ciężarowi wynoszącemu zaledwie 13 kg jest ona wyjątkowo zwrotna i łatwo nią manewrować wokół krzewów i grządek. Dzięki składanemu uchwytowi możemy zaoszczędzić miejsce podczas transportu, czy przechowywania.

    KOSIARKI ELEKTRYCZNE | SERIA 3
trawniki do 500 m²
    KOSIARKI ELEKTRYCZNE | SERIA 4
trawniki do 600 m²

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl