Rozdrabniacze ogrodowe STIHL

GHE 250 S GHE 250 S
Cena:

2 099,00 zł

szt.
zobacz więcej
Rozdrabniacz STIHL GHE 135 L Rozdrabniacz STIHL GHE 135 L
Producent: STIHL
Cena:

1 499,00 zł

szt.
zobacz więcej
Rozdrabniacz STIHL GHE 140 L Rozdrabniacz STIHL GHE 140 L
Producent: STIHL
Cena:

1 699,00 zł

szt.
zobacz więcej

 
ROZDRABNIACZE OGRODOWE
Skuteczna pomoc w trakcie porządkowania ogrodu.

Zapewniając miejsce i dbając o ład, pozwalamy na rozwój ogrodu. Gałęzie, gałązki, ścięte kwiaty, resztki warzyw i owoców oraz liście należy przede wszystkim rozdrobnić, aby następnie je utylizować lub dalej przekształcić jako materiał do ściółkowania i kompostowania. Do tego celu bardzo przydatny jest mocny i niezawodny rozdrabniacz.

Rozdrabniacz to urządzenie, służące do rozdrabniania gałęzi o różnych średnicach. Potocznie, często nazywana jest także rębakiem. Bardzo przydaje się do porządkowania posesji z drzewek i krzewów. Nie polecane jest palenie gałęzi na działce, ponieważ może być surowo karane mandatem, przed czym większość z nas wolałaby się jednak ustrzec. Najwygodniej pocięte gałęzie schować do ogrodowej szopy lub w worki i spożytkować do palenia w piecu czy kominku. Duże rozmiary gałęzi są bardzo nieporęczne i niepraktyczne, a na ręczne cięcie nie zawsze mamy czas, siły i chęci. Wtedy warto użyć rozdrabniacza do gałęzi, który nas w tym zadaniu wyręczy.
 
 Rozdrabniacz gałęzi i jego zalety:
                                  
    -wygodne porządkowanie gałęzi z ogrodu;
    -eliminuje ręczne cięcie drewna;
    -praca jest lżejsza;
    -potrafi rozdrobnić gałęzie, konary i liście, które swobodnie można użyć do stworzenia ściółki w ogrodzie;
    -drobne rozdrobnione zrębki uzupełnią glebę w składniki pokarmowe, zapobiegną rozwojowi chwastów.

 

Rozdrabniacze możemy podzielić na:
 
 - elektryczne
 - spalinowe
 
    Rynek oferuje nam rozdrabniacze elektryczne oraz spalinowe. Każdy z nich ma swoich zwolenników i przeciwników. Modele elektryczne nie są ciężkie, ich waga rzadko przekracza 30 kg, za sprawą czego są bardzo wygodne i poręczne w pracy. Najczęściej mają moc od 1,2 do 2,8 kW.Jednym z takich rozdrabniaczy jest rozdrabniacz STIHL GHE 250 S,który ma moc 2,5 KW.
   Rozdrabniacz STIHL GHE 250 S przeznaczony jest dla każdego, kto chce regularnie rozdrabniać nawet duże gałęzie do 35 mm średnicy, polecany do średnich ilości odpadów ogrodowych. Rozdrobniony materiał roślinny może służyć jako materiał do kompostowania, którego efektem jest naturalny nawóz. Rozdrobnione gałęzie mogą służyć do ściółkowania. Wyposażony we włącznik chroniony folią, wytłumiony akustycznie lej wsadowy i tarczę noża typu sandwich.
 Rozdrabniacze są wydajne, będą doskonałym wyborem do niedużych przydomowych ogródków. Każdy z nich ma swoich zwolenników i przeciwników. Modele elektryczne są lekkie, ich waga nie przekracza 30 kg, dzięki czemu są poręczne i wygodne w użytkowaniu. Są dość wydajne, będą dobrym wyborem do niedużych przydomowych ogródkach. To rozwiązanie przede wszystkim bardziej ekologiczne, urządzenie nie emituje spalin, jednak cały czas potrzebuje podłączenia do sieci elektrycznej. Rozdrabniacze STIHL GHE pracują wydajnie i cicho, rozdrabniając gałęzie o średnicy nawet do 40 mm. Grube gałęzie wciągane są powoli przez wał tnący i wpadają do zbiornika rozdrabniacza. Za sprawą naszych cichych rozdrabniaczy, szybko zaprowadzą Państwo porządek w swoim ogrodzie.
    POMYSŁY NA WYKORZYSTANIE GAŁĘZI Z OGRODU.
Z pomocą rozdrabniacza szybko pozbędziesz się gałęzi, które po sezonowym przycinaniu drzew i krzewów gęsto zaścielają trawnik. Tym samym uzyskasz składniki na ściółkę (kompost), która przyda się zarówno wiosną, jak i jesienią do odżywienia gleby wokół roślin ozdobnych.


do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl