Wertykulatory STIHL

Wertykulator STIHL RL 540 Wertykulator STIHL RL 540
Producent: STIHL
Cena:

2 999,00 zł

szt.
zobacz więcej
Wertykulator STIHL RLA 240 Wertykulator STIHL RLA 240
Producent: STIHL
Cena:

1 149,00 zł

szt.
zobacz więcej

Wertykulator to narzędzie ogrodowe, które w glebie tworzy podłużne nacięcia. Ma to być pomocne i prowadzić do polepszenia gospodarki powietrzno-wodnej w niższych warstwach ziemi. Narzędzie o długich ostrzach przeznaczone do prac w ogrodzie, zwłaszcza przy trawnikach – to właśnie jest wertykulator. Do czego służy jego nietypowa budowa? Ostrza podczas prowadzenia urządzenia przez użytkownika wbijają się w ziemię i tworzą charakterystyczne, poziome nacięcia przypominające rowki. W efekcie pozytywnie wpływają one na wygląd trawnika w ciepłych miesiącach. Wertykulator przeznaczony jest do regularnego dbania o jakość trawnika. Dzięki nacięciom prowadzonym w glebie narusza jej wierzchnią warstwę, polepszając warunki wzrostu dla trawy. Należy jednak pamiętać, że użycie wertykulatora to jedna z części procesu poprawy jakości trawnika. Wertykulacja,w przypadku kiedy przeprowadzana jest regularnie, likwiduje mchy oraz porusza warstwę filcu, pozwalając na jego usunięcie. Tak zwany filc to powłoka trawy, która pojawia się w wyniku regularnego koszenia oraz użytkowania trawnika i znajduje się na wierzchniej warstwie gleby. Zabieg z użyciem wertykulatora najlepiej przeprowadzać wczesną wiosną, a jeśli sytuacja tego wymaga, powtarzać jesienią.

W zależności od tego, do czego ma posłużyć wertykulator i jaką powierzchnię ma pielęgnowany trawnik, wyodrębnić można urządzenia o różnych typach napędów. Znajdziemy wśród nich wertykulatory:
spalinowe – najbardziej profesjonalne oraz elektryczne.
Wertykulatory STIHL usuwają mech, sfilcowaną trawę i chwasty. Dzięki temu do podłoża dociera więcej powietrza. Odpowiednia wertykulacja ułatwia przedostawanie się składników odżywczych i wody do korzeni i pozwala na wzrost trawnika w sposób zrównoważony. Dzięki szerokości roboczej 38 cm i gładkim kółkom ze specjalnym profilem, wertykulator STIHL RL 540 jest bardzo zwrotny. Wyposażony został w wytrzymałą obudowę z tworzyw sztucznych wytrzymującą długotrwałe i intensywne użytkowanie. Dla wygodniejszego transportu i przechowywania, wertykulator posiada ergonomiczny, składany uchwyt, co dodatkowo oszczędza miejsce.

Przykładowe wertykulatory elektryczne:

STIHL RLA 240
Kompaktowy wertykulator akumulatorowy do wertykulacji, szczotkowania i pielęgnacji niedużych trawników. STIHL RLA 240 w zestawie z akumulatorem AK 30 i ładowarką AL 101. Posiada regulację głębokości roboczej obsługiwaną za pomocą pokrętła na obudowie, oraz 4-stopniową regulację wysokości uchwytu kierującego. Szerokość robocza wertykulatora RLA 240 wynosi 34 cm. Wertykulator wyposażony jest aż w 16 noży służących wydajnej pracy maszyny. W zestawie z walcem napowietrzającym i koszem na trawę o pojemności 50 l. 
STIHL RLE 240
Elektryczny wertykulator STIHL RLE 240 pozwala na wertykulację trawy i likwidację filcu z mniejszych trawników. Za sprawą silnika elektrycznego można usuwać nadmiar mchu i trawy w wyjątkowo przyjazny i cichy sposób dla środowiska . Ostry, frezujący nóż przecina darń prowokując dopływ powietrza, wody i składników odżywczych do korzeni. Zęby sprężynowe oraz rolki aeracyjnej pozbywają się mchu i sfilcowanej trawy, nie nacinając przy tym darni. Obie rolki można prosto wymienić w kilku łatwych krokach. Wertykulator ten jest idealny rozwiązaniem które łączy szeroki zakres roboczy wynoszący 34 cm z łatwym manewrowaniem i nieskomplikowaną obsługą. Ponadto obudowa wykonana jest z wysokiej jakości tworzywa sztucznego z dużą lekkością odpornością i trwałością. Dla ułatwienia transportu i przenoszenia, wertykulator posiada ergonomiczny składany uchwyt, ułatwiający również przechowywanie. Wyposażony jest także składany uchwyt co oszczędza miejsce zajmowane przez wertykulator podczas przechowywania. Możliwość zastosowania kosza na odpady.

STIHL RLE 540
Wertykulator elektryczny STIHL RLE 540 jest doskonałym wyborem do pielęgnacji średnich trawników. Łączy w sobie dużą siłę i cichy silnik elektryczny z efektywnym agregatem do spulchniania o szerokości roboczej 38 cm. Głębokość roboczą można wygodnie ustawić za pomocą ergonomicznego pokrętła które znajdują się na uchwycie. Koła o niedużym współczynniku tarcia z antypoślizgowym profilem i stabilnością kierunkową podnoszą poziom komfortu w trakcie wertykulowania trawy. Dzięki ergonomicznemu i komfortowemu uchwytowi urządzeniem można z łatwością manewrować. Wertykulator wyposażony jest w trwałą obudowę z tworzyw sztucznych wytrzymującą długie i intensywne użytkowanie. Przystosowany zaczep kabla elektrycznego umożliwia bezpieczne podłączenie wtyczki do zasilania. Dla komfortowego transportu, wertykulator posiada składany uchwyt do przenoszenia, transportu i magazynowania.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl